„Jasełka” i spotkania wigilijne w grupach

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej przedszkolnej rodzinie przeżywamy go bardzo uroczyście. W dzień przedszkolnej Wigilii 18.12.2018 r. w każdej grupie i w całym przedszkolu od rana panowała radosna, ożywiona atmosfera.
Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki.
O wyznaczonej  godzinie wszystkie dzieci wraz z rodzicami zebrały się w jednej sali,  aby obejrzeć Jasełka przygotowane przez grupę „Biedronek”
Aktorzy – Aniołki, Królowie, Pasterze, Józef, Maryja, dzieci z różnych zakątków świata,  przygotowane dekoracje (żłobek, gwiazda betlejemska, szopka), wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
Po występach pani dyrektor złożyła  dzieciom, rodzicom, wszystkim pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia.
Wszystkie grupy wróciły do sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia. Zasiadając do odświętnie nakrytego stołu, zapomnieliśmy o kłótniach, sporach i zmartwieniach, bo święta to przecież czas radości i wybaczania.