„KOŁA STOP – ROBISZ KROK”

Dzieci z grupy „Biedronek” biorą udział w „MIĘDZYPOKOLENIOWEJ AKCJI EDUKACYJNEJ”

Uczymy dzieci prawidłowego sposobu przechodzenia przez ulicę, a potem one uczą swoich najbliższych. Startujemy pod koniec października przed świętami, gdyż jest to okres wzmożonego ruchu pieszego i kołowego.  Wszystkich Świętych to okres refleksji, pamięci o tych, którzy odeszli.

Adresujemy szczególny przekaz i zadanie dla nauczycieli i rodziców. Chcemy poprzez najmłodszych trafić do osób starszych,  niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy najczęściej są ofiarami wypadków na przejściu dla pieszych.

Chcemy dotrzeć z tym przesłaniem do jak największej liczby osób. Prosimy nauczycieli i rodziców o nauczenie dzieci prawidłowego nawyku i hasła. Wykonane własnoręcznie PRZYPOMINAJKI ułatwią dzieciom  przekonanie babci, dziadka, czy cioci do hasła KOŁA STOP ROBISZ KROK.

1. Dzieci przekazują PRZYPOMINAJKI najbliższym. Każdy, kto już przekazał własnoręcznie wykonaną kartę zaznacza kolejne pole na plakacie /od 1 do 100/.

2. Wszystkie zapełnione pola stworzą ZEBRĘ danej grupy. ZEBRA może być kolorowa i radosna.