Realizacja „Niebieskiego tygodnia”

PONIEDZIAŁEK 06.05 -ZAJĘCIA  W  GRUPACH

Znalezione obrazy dla zapytania numer alarmowy 112 grafika

TEMAT : Telefony alarmowe. Gdzie szukać pomocy?

Dzieci :

1. Poznają numery alarmowe
  2. Nauczą się piosenki na melodię „Panie Janie”.

Alarmowy, alarmowy,

numer nasz, numer nasz,

jeden jeden dwa, jeden jeden dwa,

każdy zna, każdy zna.

1. Obejrzą scenkę sytuacyjną  odegraną przez nauczyciela,( dostosowana do grupy wiekowej) jak wezwać pomoc. Dowiedzą się , że bardzo ważne jest przekazanie  kilku ważnych informacji, żeby pomoc mogła szybko do nas przyjechać.
  2. Rozwiążą zagadki – związane z tematem dnia jako podsumowanie zajęć.

WTOREK 07.05. – SPOTKANIE Z POLICJĄ Z IX KOMISARIATU POLICJI W GDAŃSKU asp.sztab.Karoliną Orwid – Pluta

Znalezione obrazy dla zapytania komenda miejska policji w gdańsku

D R O G O W E    A B C

Temat: Bezpieczeństwo na drodze.

Planujemy:

Rozmowę na temat zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym.

Występy dzieci z grup i zaprezentowanie krótkich form artystycznych o tematyce ,,Bezpiecznie w ruchu drogowym” – piosenka, wiersz, scenka – omówienie tematyki przedstawionej w zaprezentowanych formach przez policjantkę.

Spacer do przejścia dla pieszych i praktyczne przećwiczenie przejścia przez jezdnię gdy są sygnalizatory świetlne oraz gdy ich nie ma – w asyście policjantki.

ŚRODA  7.05.  TEMAT: ,,OJ   BOLI”

Podobny obraz

SPOTKANIE z p. EWĄ NIEZNALSKĄ – pielęgniarką szkolną.

Dzieci dowiedzą się:

1. Co należy zrobić w przypadku; skaleczenia, obtarcia, krwotoku, stłuczenia, udaru słonecznego.
  2. Na podstawie scenki sytuacyjnej pokażemy również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.
  3. Jak i gdzie bezpiecznie się bawić.
  4. Opracujemy kodeks ,,Bezpieczny przedszkolak w ogrodzie przedszkolnym”

CZWARTEK 09.05 – Bawimy się w  ,,Mini miasteczku ruchu drogowego”- zajęcia w grupach.

Znalezione obrazy dla zapytania AUTOCHODZIK

Dzieci wraz z nauczycielkami  z wykorzystaniem zabawek oraz pomocy dydaktycznych – znaki drogowe, plansza z przejściem dla pieszych, własnych wytworów i pomysłów oraz zestawu ,,AUTOCHODZIK”-  używając asertywnych rozwiązań zaprojektują  i zbudują ,,Bezpieczne miasteczko”, w którym praktycznie zastosują zdobytą wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w ruchu drogowym.

PIĄTEK 10.05    ,, ROWEROWY    ZAWRÓT  GŁOWY”   TEMAT :  Bezpieczna jazda na rowerze, rolkach, hulajnodze

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

PARADA ROWEROWA GRUP W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Zajęcia w ogrodzie przedszkolnym – dzieci przyjeżdżają do przedszkola na rowerkach, hulajnogach – w domu mogą je ozdobić np kwiatkami , kolorowymi paskami krepiny, balonami itp

Dzieci na zajęciach w sali:

1. Dowiedzą się jakie atrybuty potrzebne są do jazdy na rowerze, rolkach, czy hulajnodze –( kask, ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki oraz odblaski),
  2. Dowiedzą się kiedy i dlaczego należy ich używać (pokażemy jak odpowiednio trzeba założyć kask) ,
  3. W praktyce zobaczą jak bezpiecznie poruszać się po chodniku i jak przechodzić na drugą stronę ulicy- zajęcia w ogrodzie przedszkolnym.
  4. Opracujemy ,,Dobre rady dla rowerzysty”

Koordynatorki : F. Kozłowicz,  K. Jaworska